Typ tekstu: Książka
Autor: Basztura Czesław
Tytuł: Komputerowe systemy diagnostyki akustycznej
Rok: 1996
akustyczna. Wiele obiektów technicznych, biologicznych i przyrodniczych generuje (emituje) sygnały dźwiękowe i drganiowe, które zawierają istotne informacje o stanie, w jakim znajduje się dany obiekt jako źródło (lub zespół wielu źródeł). Ten fakt jest od lat wykorzystywany w procesach diagnostyki subiektywnej, tj. odsłuchiwanie pacjenta przez lekarzy za pomocą stetoskopu czy identyfikacja za pomocą słuchu niesprawności silnika samochodu przez wytrawnych mechaników. Wymiernie znaczących korzyści z wykorzystania informacji akustycznych i drganiowych, emitowanych przez różnego rodzaju obiekty w czasie pracy, dostarczyłaby obiektywizacja i komputeryzacja diagnostyki akustycznej. Pojawiają się doniesienia z wielu ośrodków naukowych o pozytywnych efektach praktycznego zastosowania skomputeryzowanych systemów tej diagnostyki.
W Polsce
akustyczna. Wiele obiektów technicznych, biologicznych i przyrodniczych generuje (emituje) sygnały dźwiękowe i drganiowe, które zawierają istotne informacje o stanie, w jakim znajduje się dany obiekt jako źródło (lub zespół wielu źródeł). Ten fakt jest od lat wykorzystywany w procesach diagnostyki subiektywnej, tj. odsłuchiwanie pacjenta przez lekarzy za pomocą stetoskopu czy identyfikacja za pomocą słuchu niesprawności silnika samochodu przez wytrawnych mechaników. Wymiernie znaczących korzyści z wykorzystania informacji akustycznych i drganiowych, emitowanych przez różnego rodzaju obiekty w czasie pracy, dostarczyłaby obiektywizacja i komputeryzacja diagnostyki akustycznej. Pojawiają się doniesienia z wielu ośrodków naukowych o pozytywnych efektach praktycznego zastosowania skomputeryzowanych systemów tej diagnostyki.<br>W Polsce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!