Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Warocław
Rok: 1976
czterema cechami będą się asymilowali bardzo powoli, natomiast ci, którzy różnią się np. tylko językiem, jak protestanccy Holendrzy, zasymilują się bardzo szybko. Oprócz czterech cech obiektywnych jeszcze dwie są istotne w procesie asymilacji. Są to: stopień podporządkowania, rozumiany jako "odległość kulturowa" między grupą asymilującą się a społeczeństwem globalnym, oraz stopień identyfikacji członków grupy mniejszościowej z własną grupą. Różne może być również continuum, wzdłuż którego przesuwają się poszczególne mniejszości w procesie "amerykanizacji". Grupy należące do rasy białej przesuwają się od grupy etnicznej do klasy społecznej, natomiast mniejszości rasowe przesuwają się wzdłuż continuum "grupa rasowa - kasta".
W ten sposób Warner i Srole opracowali
czterema cechami będą się asymilowali bardzo powoli, natomiast ci, którzy różnią się np. tylko językiem, jak protestanccy Holendrzy, zasymilują się bardzo szybko. Oprócz czterech cech obiektywnych jeszcze dwie są istotne w procesie asymilacji. Są to: stopień podporządkowania, rozumiany jako "odległość kulturowa" między grupą asymilującą się a społeczeństwem globalnym, oraz stopień identyfikacji członków grupy mniejszościowej z własną grupą. Różne może być również continuum, wzdłuż którego przesuwają się poszczególne mniejszości w procesie "amerykanizacji". Grupy należące do rasy białej przesuwają się od grupy etnicznej do klasy społecznej, natomiast mniejszości rasowe przesuwają się wzdłuż continuum "grupa rasowa - kasta". &lt;page nr=125&gt;<br>W ten sposób Warner i Srole opracowali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!