Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
przemian ewolucyjnych, co
zgodnie podkreślają wszyscy fenetycy i kladyści. Co więcej, nie wymagają w istocie przyjmowania istnienia ewolucji (jako zmiany w czasie) w ogóle. Związki pomiędzy populacjami zachodzące w czasie geologicznym, typu przodek-potomek, są więc dla tych koncepcji obojętne, co kladyści deklarują wprost. Tym samym nie jest potrzebny do identyfikacji porządku w przyrodzie ożywionej materiał paleontologiczny.
Prekursorem tej wiary był twórca idei naturalnego systemu Antoine Laurent de
Jussieau. Jean Baptiste Lamarck dopatrując się w tym porządku liniowej drabiny
jestestw, wprowadził dla określenia identycznej w gruncie rzeczy koncepcji frazeologię ewolucyjną. Koncepcja ewolucji Lamarcka, poza użyciem tego samego terminu, niewiele ma wspólnego
przemian ewolucyjnych, co <br>zgodnie podkreślają wszyscy fenetycy i kladyści. Co więcej, nie wymagają w istocie przyjmowania istnienia ewolucji (jako zmiany w czasie) w ogóle. Związki pomiędzy populacjami zachodzące w czasie geologicznym, typu przodek-potomek, są więc dla tych koncepcji obojętne, co kladyści deklarują wprost. Tym samym nie jest potrzebny do identyfikacji porządku w przyrodzie ożywionej materiał paleontologiczny.<br>Prekursorem tej wiary był twórca idei naturalnego systemu Antoine Laurent de <br>Jussieau. Jean Baptiste Lamarck dopatrując się w tym porządku liniowej drabiny <br>jestestw, wprowadził dla określenia identycznej w gruncie rzeczy koncepcji frazeologię ewolucyjną. Koncepcja ewolucji Lamarcka, poza użyciem tego samego terminu, niewiele ma wspólnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!