Typ tekstu: Książka
Autor: Komar Michał
Tytuł: O obrotach losów i ciał
Rok: 1998
jedenastym i dwunastym stuleciu. To znaczy, w epoce krucjat; gdzieś pomiędzy trzecią wyprawą hord chrześcijańskich do Jerozolimy i ludobójstwem dokonanym na albigensach. Nie chcę przez to powiedzieć, że zamysł zbrodni na wielką skalę jest cechą wyróżniającą kultury europejskiej.
Zakładam, że Holocaust był wydarzeniem wyjątkowym w dotychczasowych dziejach ludzkości. Nigdy dotąd ideologicznie usprawiedliwiana nienawiść nie mogła posłużyć się tak skutecznymi środkami technicznymi i organizacyjnymi.
Zakładam też, że Holocaust nie był wydarzeniem wyjątkowym w tym sensie, że decyzja o likwidacji narodu żydowskiego została podjęta w konkretnej sytuacji historycznej. Była heroicznym wyzwaniem, rzuconym przez narodowy socjalizm (i jego sojuszników, powołujących się na wartości chrześcijańskie
jedenastym i dwunastym stuleciu. To znaczy, w epoce krucjat; gdzieś pomiędzy trzecią wyprawą hord chrześcijańskich do Jerozolimy i ludobójstwem dokonanym na albigensach. Nie chcę przez to powiedzieć, że zamysł zbrodni na wielką skalę jest cechą wyróżniającą kultury europejskiej.<br>Zakładam, że Holocaust był wydarzeniem wyjątkowym w dotychczasowych dziejach ludzkości. Nigdy dotąd ideologicznie usprawiedliwiana nienawiść nie mogła posłużyć się tak skutecznymi środkami technicznymi i organizacyjnymi.<br>Zakładam też, że Holocaust nie był wydarzeniem wyjątkowym w tym sensie, że decyzja o likwidacji narodu żydowskiego została podjęta w konkretnej sytuacji historycznej. Była heroicznym wyzwaniem, rzuconym przez narodowy socjalizm (i jego sojuszników, powołujących się na wartości chrześcijańskie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!