Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
są zapisane w konstytucji, to widocznie jakoś się znajdą. Tylko czy to jest naprawdę jakakolwiek odpowiedź? Taki sposób traktowania odbiorcy jest typowym przykładem demagogii.

Zygmunt Wrzodak nazywa Lecha Wałęsę "szubrawcem polityki polskiej". Jarosław Kaczyński mówi o Marku Borowskim "ten krętacz z lewej strony", a Mirosława Kątna opisuje Leppera jako "opalonego ignoranta". Czy to erystyka, czy zwykły magiel?

- Magiel, ale uzasadniony psychologicznie. Obliczony na wzbudzenie emocji, na wytworzenie poczucia wspólnoty. Najłatwiej zewrzeć szeregi przez znalezienie i nazwanie wroga. Nie jest to sympatyczne, ale obawiam się, że będziemy to oglądać wielokrotnie podczas tej kampanii wyborczej. Język polityki zawsze był emocjonalny. Przypomnijmy sobie grubiańskie
są zapisane w konstytucji, to widocznie jakoś się znajdą. Tylko czy to jest naprawdę jakakolwiek odpowiedź? Taki sposób traktowania odbiorcy jest typowym przykładem demagogii. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who7&gt;Zygmunt Wrzodak nazywa Lecha Wałęsę "szubrawcem polityki polskiej". Jarosław Kaczyński mówi o Marku Borowskim "ten krętacz z lewej strony", a Mirosława Kątna opisuje Leppera jako "opalonego ignoranta". Czy to erystyka, czy zwykły magiel? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who8&gt;- Magiel, ale uzasadniony psychologicznie. Obliczony na wzbudzenie emocji, na wytworzenie poczucia wspólnoty. Najłatwiej zewrzeć szeregi przez znalezienie i nazwanie wroga. Nie jest to sympatyczne, ale obawiam się, że będziemy to oglądać wielokrotnie podczas tej kampanii wyborczej. Język polityki zawsze był emocjonalny. Przypomnijmy sobie grubiańskie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!