Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Przydaje się też komórka ("moja praca wymaga stałego kontaktu z firmą"), a fikuśny sygnał często rozładowuje napiętą atmosferę. Pamiętaj jednak o wyłączeniu telefonu przed ważnym spotkaniem.

Mowa sceniczna

Często nie jest ważne, co mówisz, ale jak mówisz. Wiesz, o co chodzi, jeśli zdarzyło ci się kiedyś podsłuchać zdającego egzamin studenta-ignoranta. Zaczyna tonem w stylu: "w tak pięknych okolicznościach przyrody" i dalej gada od rzeczy, używając pseudonaukowego języka i przemądrych określeń. Najczęściej dostaje tróję, tak samo jak myszka, która uczyła się od miesiąca, ale niepewnie dukała, co chwila niespokojnie zerkając na profesora.
Pomyśl, jak zostaniesz odebrana, jeśli zaczniesz swoje wystąpienie tonem
Przydaje się też komórka ("moja praca wymaga stałego kontaktu z firmą"), a fikuśny sygnał często rozładowuje napiętą atmosferę. Pamiętaj jednak o wyłączeniu telefonu przed ważnym spotkaniem.<br><br>&lt;tit&gt;Mowa sceniczna&lt;/&gt;<br><br>Często nie jest ważne, co mówisz, ale jak mówisz. Wiesz, o co chodzi, jeśli zdarzyło ci się kiedyś podsłuchać zdającego egzamin studenta-ignoranta. Zaczyna tonem w stylu: "w tak pięknych okolicznościach przyrody" i dalej gada od rzeczy, używając pseudonaukowego języka i przemądrych określeń. Najczęściej dostaje tróję, tak samo jak myszka, która uczyła się od miesiąca, ale niepewnie dukała, co chwila niespokojnie zerkając na profesora. <br>Pomyśl, jak zostaniesz odebrana, jeśli zaczniesz swoje wystąpienie tonem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego