Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 17
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Bronisława Gibadło - członka Prezydium Zarządu Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność", listem pt. "Nie zgadzam się" (TP Nr 15/99).
Tekst ten zawiera rady i pouczenia, natomiast żadnych rzeczowych stwierdzeń i konkretów, a wręcz bałamuctwa i insynuacje.
Jest takie powiedzonko ludowe: "dobra rada i od dziada". Mnie interesują fakty!!! Stwierdza Pan: "... o ile wiem, Pańska Komisja Zakładowa PKP Chabówka...., a do Zarządu Regionu nie wpłynęły od wymienionej komisji zakładowej żadne postulaty".
Informuję Pana, że nie mogły wpłynąć, ponieważ taka Komisja nie istnieje. Natomiast działa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Międzyzakładowa Komisja Związkowa przy PKP Chabówka, która w dniu 16.02.1995 r. podjęła
Bronisława Gibadło - członka Prezydium Zarządu Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność", listem pt. "Nie zgadzam się" (TP Nr 15/99).<br>Tekst ten zawiera rady i pouczenia, natomiast żadnych rzeczowych stwierdzeń i konkretów, a wręcz bałamuctwa i insynuacje.<br>Jest takie powiedzonko ludowe: "dobra rada i od dziada". Mnie interesują fakty!!! Stwierdza Pan: &lt;q&gt;"... o ile wiem, Pańska Komisja Zakładowa PKP Chabówka...., a do Zarządu Regionu nie wpłynęły od wymienionej komisji zakładowej żadne postulaty"&lt;/&gt;.<br>Informuję Pana, że nie mogły wpłynąć, ponieważ taka Komisja nie istnieje. Natomiast działa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Międzyzakładowa Komisja Związkowa przy PKP Chabówka, która w dniu 16.02.1995 r. podjęła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!