Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
którzy daremnie marzą o odwecie za klęskę poniesioną przez szturmowy oddział międzynarodowej reakcji - bandytów hitlerowskich.
Rozgramiając faszyzm hitlerowski Związek Radziecki nie tylko uratował podbite narody Europy, ale również uwolnił i sam naród niemiecki od hitlerowskiej tyranii. Dzięki temu zwycięstwu naród niemiecki uzyskał możność wstąpienia na drogę demokratycznego rozwoju. Wyrwanie korzeni imperializmu i faszyzmu w radzieckiej strefie okupacyjnej poprzez reformę rolną, zniesienie karteli, skonfiskowanie fabryk zbrodniarzy wojennych, pozwoliło na przeprowadzenie rzeczywistej denazyfikacji i demilitaryzacji - na prawdziwą demokratyzację. Na tych podstawach mogła powstać Niemiecka Republika Demokratyczna, której istnienie i szybki rozwój krzyżuje zbrodnicze plany podżegaczy wojennych.
IMPERIALIŚCI anglo-amerykańscy starają się wciągnąć ponownie
którzy daremnie marzą o odwecie za klęskę poniesioną przez szturmowy oddział międzynarodowej reakcji - bandytów hitlerowskich. <br>Rozgramiając faszyzm hitlerowski Związek Radziecki nie tylko uratował podbite narody Europy, ale również uwolnił i sam naród niemiecki od hitlerowskiej tyranii. Dzięki temu zwycięstwu naród niemiecki uzyskał możność wstąpienia na drogę demokratycznego rozwoju. Wyrwanie korzeni imperializmu i faszyzmu w radzieckiej strefie okupacyjnej poprzez reformę rolną, zniesienie karteli, skonfiskowanie fabryk zbrodniarzy wojennych, pozwoliło na przeprowadzenie rzeczywistej denazyfikacji i demilitaryzacji - na prawdziwą demokratyzację. Na tych podstawach mogła powstać Niemiecka Republika Demokratyczna, której istnienie i szybki rozwój krzyżuje zbrodnicze plany podżegaczy wojennych. <br>IMPERIALIŚCI anglo-amerykańscy starają się wciągnąć ponownie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego