Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
cywilizacjami, to znaczy, że znajdą się w niej konflikty nie poddające się negocjacjom, kompromisom, gdzie nawet nie ma możliwości zwycięstwa.
Byłaby to przyszłość złożona z nieustannych wojen, które skończyć się mogą jedynie eksterminacją, tak jak wojna Hitlera przeciwko Żydom.
Jest to wizja przyszłości rozpaczliwa, fatalistyczna a ze względu na swe implikacje, moralnie i politycznie katastroficzna".
Jest też fałszywa, twierdzą i Pfaff, i Sacco, bowiem źródłem rzeczywistych konfliktów w naszym świecie są sprzeczności interesów narodowych, problemy władzy, pieniądza, handlu, terytorium i innych spraw gospodarczych i politycznych, które mogą znaleźć rozwiązanie, nawet jeśli w pewnych przypadkach droga do niego prowadzi przez wojnę.
Jest
cywilizacjami, to znaczy, że znajdą się w niej konflikty nie poddające się negocjacjom, kompromisom, gdzie nawet nie ma możliwości zwycięstwa.<br>Byłaby to przyszłość złożona z nieustannych wojen, które skończyć się mogą jedynie eksterminacją, tak jak wojna Hitlera przeciwko Żydom.<br>Jest to wizja przyszłości rozpaczliwa, fatalistyczna a ze względu na swe implikacje, moralnie i politycznie katastroficzna".<br>Jest też fałszywa, twierdzą i Pfaff, i Sacco, bowiem źródłem rzeczywistych konfliktów w naszym świecie są sprzeczności interesów narodowych, problemy władzy, pieniądza, handlu, terytorium i innych spraw gospodarczych i politycznych, które mogą znaleźć rozwiązanie, nawet jeśli w pewnych przypadkach droga do niego prowadzi przez wojnę.<br>Jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego