Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 13.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
przeszłości". Dokument ten jest ostatnim z serii opracowanych w Watykanie "tekstów obrachunkowych". Pierwszy - z marca 1998 r. - dotyczył holocaustu, a także więzi łączącej chrześcijan i Żydów, której symbolem już w 1986 r. była wizyta Jana Pawła II w rzymskiej synagodze. Drugi tekst stanowi plon zakończonego przed rokiem sympozjum poświęconego historii inkwizycji, trzeci wreszcie podsumowuje zakończone przed trzema tygodniami dyskusje teologów na temat realizacji postanowień Soboru Watykańskiego II.
- Wyznanie win i błędów nie stanowi odpowiedzi na jakiekolwiek zarzuty czy oskarżenia. Jest całkowicie jednostronnym aktem wiary i świadectwem miłości bliźniego - mówił wczoraj kard. Joseph Ratzinger, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.
- Z wielkim zadowoleniem
przeszłości". Dokument ten jest ostatnim z serii opracowanych w Watykanie "tekstów obrachunkowych". Pierwszy - z marca 1998 r. - dotyczył holocaustu, a także więzi łączącej chrześcijan i Żydów, której symbolem już w 1986 r. była wizyta Jana Pawła II w rzymskiej synagodze. Drugi tekst stanowi plon zakończonego przed rokiem sympozjum poświęconego historii inkwizycji, trzeci wreszcie podsumowuje zakończone przed trzema tygodniami dyskusje teologów na temat realizacji postanowień Soboru Watykańskiego II. <br>- Wyznanie win i błędów nie stanowi odpowiedzi na jakiekolwiek zarzuty czy oskarżenia. Jest całkowicie jednostronnym aktem wiary i świadectwem miłości bliźniego - mówił wczoraj kard. Joseph Ratzinger, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. <br>- Z wielkim zadowoleniem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego