Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.23
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
przed jego śmiercią.

Plagiat ze średniowiecza

- To Szymański mnie oszukał - dowodzi Kowalski. - Kiedy koleżanka zobaczyła jego obraz to stwierdziła, że już gdzieś go widziała. Poszukaliśmy. I okazało się, że wizerunek Matki Boskiej zerżnął on z obrazu Filippo Lippiego ,,Matka Boska z dzieciątkiem i dwoma aniołami''.
Obraz Lippiego można znaleźć w internecie. Ten włoski artysta, żyjący w latach 1409-1469 namalował Matkę Boską do złudzenia przypominającą tę z obrazu Szymańskiego. Nawet suknię ma identyczną. Tyle, że obok zamiast plastra miodu i uli, widnieje dzieciątko i aniołowie.
- To spowodowało, że przestałem promować obraz Szymańskiego - mówi Kowalski. I dodaje, że jego obrazu nawet nie
przed jego śmiercią.<br><br>&lt;tit&gt;Plagiat ze średniowiecza&lt;/&gt;<br><br>- To Szymański mnie oszukał - dowodzi Kowalski. - Kiedy koleżanka zobaczyła jego obraz to stwierdziła, że już gdzieś go widziała. Poszukaliśmy. I okazało się, że wizerunek Matki Boskiej zerżnął on z obrazu Filippo Lippiego ,,Matka Boska z dzieciątkiem i dwoma aniołami''. <br>Obraz Lippiego można znaleźć w internecie. Ten włoski artysta, żyjący w latach 1409-1469 namalował Matkę Boską do złudzenia przypominającą tę z obrazu Szymańskiego. Nawet suknię ma identyczną. Tyle, że obok zamiast plastra miodu i uli, widnieje dzieciątko i aniołowie. <br>- To spowodowało, że przestałem promować obraz Szymańskiego - mówi Kowalski. I dodaje, że jego obrazu nawet nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego