Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
subtelność, samo przerafinowanie, życie dla "wyższych" celów. Czy to dobrze? Czy nie zanadto potem dostaniemy po łbie? Każdemu się marzy żywot Kulki albo Pasja według Pendereckiego. Każdemu się marzy "wielka miłość" w sztuce. A to przecież niemożliwe. Co zrobią ci odepchnięci, zawiedzeni, rozczarowani?
Oczywiście, myślę i o sobie.
Coraz bardziej intrygują mnie młodzi wykolejeńcy. Chciałabym znaleźć się w ich środowisku, postarać się ich zrozumieć. Dlaczego są tacy? Jak do tego doszło? Pewnie dlatego, że nic ich nie pasjonuje. Jasne, jak młody nie ma nic, to szuka emocji choćby w drace. Nie można żyć bez napięć. Nuda rodzi zło.
O rany! Może
subtelność, samo przerafinowanie, życie dla "wyższych" celów. Czy to dobrze? Czy nie zanadto potem dostaniemy po łbie? Każdemu się marzy żywot Kulki albo Pasja według Pendereckiego. Każdemu się marzy "wielka miłość" w sztuce. A to przecież niemożliwe. Co zrobią ci odepchnięci, zawiedzeni, rozczarowani? <br>Oczywiście, myślę i o sobie. <br> Coraz bardziej intrygują mnie młodzi wykolejeńcy. Chciałabym znaleźć się w ich środowisku, postarać się ich zrozumieć. Dlaczego są tacy? Jak do tego doszło? Pewnie dlatego, że nic ich nie pasjonuje. Jasne, jak młody nie ma nic, to szuka emocji choćby w drace. Nie można żyć bez napięć. Nuda rodzi zło. <br>O rany! Może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego