Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Firma konsultingowa Pro-Invest, która na zlecenie MSP opracowała analizę przedprywatyzacyjną możliwości i zagrożeń utworzenia koncernu, uważa, że utworzenie Polskiego Cukru z 33, 28 lub 25 cukrowniami może być racjonalne, pod warunkiem m.in. uzyskania przez spółkę zdolności do restrukturyzacji i obniżki kosztów.
Problem restrukturyzacji polega na tym, że brakuje inwestora strategicznego odpowiedzialnego za firmę, własność jest rozproszona i brakuje porozumienia plantatorów i pracowników jako przyszłych akcjonariuszy Polskiego Cukru SA.
Napisano, że tworzenie spółki powinno opierać się o cukrownie znajdujące się w dobrej sytuacji finansowej, deficytowe cukrownie powinny zostać wyłączone do innych ścieżek prywatyzacji.
(PAP)Gigantyczny spadek Nasdaqa

Giełda Indeks Nasdaq Composite
Firma konsultingowa Pro-Invest, która na zlecenie MSP opracowała analizę &lt;orig&gt;przedprywatyzacyjną&lt;/&gt; możliwości i zagrożeń utworzenia koncernu, uważa, że utworzenie Polskiego Cukru z 33, 28 lub 25 cukrowniami może być racjonalne, pod warunkiem m.in. uzyskania przez spółkę zdolności do restrukturyzacji i obniżki kosztów.<br>Problem restrukturyzacji polega na tym, że brakuje inwestora strategicznego odpowiedzialnego za firmę, własność jest rozproszona i brakuje porozumienia plantatorów i pracowników jako przyszłych akcjonariuszy Polskiego Cukru SA.<br>Napisano, że tworzenie spółki powinno opierać się o cukrownie znajdujące się w dobrej sytuacji finansowej, deficytowe cukrownie powinny zostać wyłączone do innych ścieżek prywatyzacji.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Gigantyczny spadek Nasdaqa&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Giełda&lt;/&gt; Indeks Nasdaq Composite
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego