Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 32
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
posyłani przez tatusia lub inne starsze osoby. Ponad 80 procent ankietowanych stwierdziło także, że jeśli nawet sami nie kupowali alkoholu, to byli świadkami jego sprzedaży innym nieletnim, jeszcze młodszym od nich. Jest nad czym podumać!
Druga plagą, która zagnieździła się w wielu sklepach na wsi, jest zwyczaj picia zakupionego piwa, "jabcoka" lub wódki bezpośrednio w sklepie lub w jego obrębie. Pije się "z gwinta" lub z musztardówki. Trzeba przypomnieć, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi kategorycznie zabrania takich zwyczajów. Zarząd i wójt gminy chcą o tym przypomnieć, bo wobec nie przestrzegających obowiązujących przepisów będą wyciągane ostre konsekwencje.
A
posyłani przez tatusia lub inne starsze osoby. Ponad 80 procent ankietowanych stwierdziło także, że jeśli nawet sami nie kupowali alkoholu, to byli świadkami jego sprzedaży innym nieletnim, jeszcze młodszym od nich. Jest nad czym podumać!<br>Druga plagą, która zagnieździła się w wielu sklepach na wsi, jest zwyczaj picia zakupionego piwa, "jabcoka" lub wódki bezpośrednio w sklepie lub w jego obrębie. Pije się "z &lt;orig&gt;gwinta&lt;/&gt;" lub z musztardówki. Trzeba przypomnieć, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi kategorycznie zabrania takich zwyczajów. Zarząd i wójt gminy chcą o tym przypomnieć, bo wobec nie przestrzegających obowiązujących przepisów będą wyciągane ostre konsekwencje.<br>A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego