Typ tekstu: Prasa
Autor: Łotysz Stanisław
Tytuł: Brukowiec Ochlański
Miejsce wydania: Ochla
Rok: 2003
i zapuszczenia pomnik został odnowiony (czytaj: zdemolowany za społeczne pieniądze i według równie społecznego "projektu"). Mianowicie na stary postument, oklejony dla niepoznaki płytkami, wciągnięto sporego kamola i przybito stosowną tabliczkę.
Miejscowi w mig pojęli wagę i podniosłość sytuacji, gdyż już nazajutrz zaczęli przyozdabiać pomnik stawiając na szczycie puste butelki po jabolach. Tłamsząc każdą oddolną inicjatywę, władze postanowiły zająć czymś tę wolną przestrzeń, ustalono zatem, aby ustawić tam krzyż. No i postawiono. Na butelki nie ma już miejsca, czyli cel osiągnięto.
Nowy-stary pomnik poświęcony jest pamięci przedwojennych mieszkańców Ochli, na uroczystym odsłonięciu nie brak było ich przedstawicieli. Wzruszeniom nie był końca
i zapuszczenia pomnik został odnowiony (czytaj: zdemolowany za społeczne pieniądze i według równie społecznego "projektu"). Mianowicie na stary postument, oklejony dla niepoznaki płytkami, wciągnięto sporego &lt;orig&gt;kamola&lt;/&gt; i przybito stosowną tabliczkę.<br>Miejscowi w mig pojęli wagę i podniosłość sytuacji, gdyż już nazajutrz zaczęli przyozdabiać pomnik stawiając na szczycie puste butelki po &lt;orig&gt;jabolach&lt;/&gt;. Tłamsząc każdą oddolną inicjatywę, władze postanowiły zająć czymś tę wolną przestrzeń, ustalono zatem, aby ustawić tam krzyż. No i postawiono. Na butelki nie ma już miejsca, czyli cel osiągnięto.<br>Nowy-stary pomnik poświęcony jest pamięci przedwojennych mieszkańców Ochli, na uroczystym odsłonięciu nie brak było ich przedstawicieli. Wzruszeniom nie był końca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!