Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 23.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
to, co piją Polacy. - Średniej klasy wino stołowe kosztuje więcej niż butelka wódki - dziwi się poseł.
- Za to prawie w każdym sklepie znajdziemy napój pijany wyłącznie przez alkoholików w cenie 2-3 zł. Ciekaw jestem, jak wygląda polityka państwa wobec tego typu wynalazków - zastanawia się Tadeusz Wrona.
Okazuje się, że jabole polityce się opierają. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych usiłowała rozprawić się z nimi za pomocą zwiększenia akcyzy o ponad 100 proc. Akcja nie powiodła się. - Nie spowodowało to oczekiwanej istotnej podwyżki cen na te napoje - rozkłada ręce wiceminister zdrowia Maciej Piróg.
kj


NOTOWANIA


340 procent - tyle można było zarobić od
to, co piją Polacy. - Średniej klasy wino stołowe kosztuje więcej niż butelka wódki - dziwi się poseł. <br>- Za to prawie w każdym sklepie znajdziemy napój pijany wyłącznie przez alkoholików w cenie 2-3 zł. Ciekaw jestem, jak wygląda polityka państwa wobec tego typu wynalazków - zastanawia się Tadeusz Wrona. <br>Okazuje się, że &lt;orig&gt;jabole&lt;/&gt; polityce się opierają. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych usiłowała rozprawić się z nimi za pomocą zwiększenia akcyzy o ponad 100 proc. Akcja nie powiodła się. - Nie spowodowało to oczekiwanej istotnej podwyżki cen na te napoje - rozkłada ręce wiceminister zdrowia Maciej Piróg.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;kj&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;NOTOWANIA&lt;/&gt;<br><br><br>340 procent - tyle można było zarobić od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!