Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
sugerowały, że kucharz czytał, jak robi się risotto w Italii. Mają tam jeszcze bardzo przyzwoitą kartę win, również z Nowego Świata, wśród nich doskonałe chilijskie cabernet sauvignon, a wszystko kosztuje o połowę mniej niż w Warszawie.
Tuż obok "Ciżemki", pod numerem 30, mieści się niewielki bar, właśnie "Trzydziestką" zwany. Skromny jadłospis obejmuje głównie mięsa z rusztu, ale dają jeszcze bardzo dobrą kaszę gryczaną, wzorowo utajoną, a podawaną z omastą maślano-czosnkowo- jogurtową.

Pozdrawiam zatem gorąco, mając w ustach kaszę, a w sercu nadzieję, że sandomierskie promyki powoli oświetlą całą ziemię świętokrzyską!
Twój BobekBikont do Makłowicza

Szanowny Roberciku,
Z Kielecczyzną masz
sugerowały, że kucharz czytał, jak robi się risotto w Italii. Mają tam jeszcze bardzo przyzwoitą kartę win, również z Nowego Świata, wśród nich doskonałe chilijskie &lt;foreign&gt;cabernet sauvignon&lt;/&gt;, a wszystko kosztuje o połowę mniej niż w Warszawie.<br>Tuż obok &lt;name type="place"&gt;"Ciżemki"&lt;/&gt;, pod numerem 30, mieści się niewielki bar, właśnie &lt;name type="place"&gt;"Trzydziestką"&lt;/&gt; zwany. Skromny jadłospis obejmuje głównie mięsa z rusztu, ale dają jeszcze bardzo dobrą kaszę gryczaną, wzorowo utajoną, a podawaną z omastą maślano-czosnkowo- jogurtową.<br><br>Pozdrawiam zatem gorąco, mając w ustach kaszę, a w sercu nadzieję, że sandomierskie promyki powoli oświetlą całą ziemię świętokrzyską!<br>&lt;au&gt;Twój Bobek&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;Bikont do Makłowicza&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;Szanowny Roberciku&lt;/&gt;,<br>Z Kielecczyzną masz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego