Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
uda się coś odkryć?
Anka: W tej sprawie jestem pesymistką. Ludzie od wieków próbują i jeszcze im nic sensownego nie wyszło. Podzielam w pełni opinię autora XIX-wiecznej księgi o przyrodolecznictwie, który pisze: "Niektórzy lekarze [...] próbują w gazetach polecane środki przeciwko pijaństwu; lecz zwykle są środki te oszukaństwem".
Włodek: Och, jak bardzo chciałem, żeby jakaś cudowna tabletka czy magiczne zaklęcie uwolniły mnie od nałogu. Dzisiaj śmieszą mnie absurdalne wzmianki w prasie, jak to można szybko pozbyć się alkoholizmu za pomocą hipnozy albo chińskich roślin. Takie pomysły - niestety - odciągają od prawdziwego leczenia, które jest mozolne i długotrwałe.
Monika: Kojarzy mi się to z
uda się coś odkryć?&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: W tej sprawie jestem pesymistką. Ludzie od wieków próbują i jeszcze im nic sensownego nie wyszło. Podzielam w pełni opinię autora XIX-wiecznej księgi o przyrodolecznictwie, który pisze: "Niektórzy lekarze [...] próbują w gazetach polecane środki przeciwko pijaństwu; lecz zwykle są środki te oszukaństwem".&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Och, jak bardzo chciałem, żeby jakaś cudowna tabletka czy magiczne zaklęcie uwolniły mnie od nałogu. Dzisiaj śmieszą mnie absurdalne wzmianki w prasie, jak to można szybko pozbyć się alkoholizmu za pomocą hipnozy albo chińskich roślin. Takie pomysły - niestety - odciągają od prawdziwego leczenia, które jest mozolne i długotrwałe.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: Kojarzy mi się to z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego