Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
wówczas, gdy jego ceny na Zachodzie poczęły gwałtownie wzrastać. A gdy w końcu 1974 roku cena wolnorynkowa złota wzrosła do 200 dolarów za uncję rozpoczął się szturm na sklepy jubilerskie i począł rozkwitać w całej okazałości złoty handel.
Towar szedł jak ciepłe bułki. Z lady i spod lady. Kupowano wszystko, jak leci, bez względu na walory estetyczne i użytkowe.
Złoto daje poczucie stabilizacji, powiada ,pewien złotnik, do którego nierzadko trafiają klienci ze złotymi sztabami na przerób.
Niepokój wywołany brakiem stabilizacji finansowej, lęk przed skutkami inflacji - oto a :przykład główne dziś przyczyny zaopatrywania się w złote sztaby przez Amerykanów. Kupują i sprzedają złoto
wówczas, gdy jego ceny na Zachodzie poczęły gwałtownie wzrastać. A gdy w końcu 1974 roku cena wolnorynkowa złota wzrosła do 200 dolarów za uncję rozpoczął się szturm na sklepy jubilerskie i począł rozkwitać w całej okazałości złoty handel. <br>Towar szedł jak ciepłe bułki. Z lady i spod lady. Kupowano wszystko, jak leci, bez względu na walory estetyczne i użytkowe. <br>Złoto daje poczucie stabilizacji, powiada ,pewien złotnik, do którego nierzadko trafiają klienci ze złotymi sztabami na przerób. <br>Niepokój wywołany brakiem stabilizacji finansowej, lęk przed skutkami inflacji - oto a :przykład główne dziś przyczyny zaopatrywania się w złote sztaby przez Amerykanów. &lt;page nr=18&gt; Kupują i sprzedają złoto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego