Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.22
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
ich gołąbki w liściach winogronowych. Wśród napojów królowało wino winogronowe "Winnica Kinga", a gronówka starowiejska zdobyła wyróżnienie. Dostrzeżono też ocet winogronowy w kategorii produkty pochodzenia roślinnego.
- W konkursie bierzemy udział po raz pierwszy - mówi pani Halina. - Staramy się, by to, co robimy, było produktem regionalnym. Na przykład nasze gołąbki są jak najbardziej lubuskie: liście winogronowe pochodzą z rodzinnej winnicy, dziczyzna z lasów lubuskich, czosnek, cebula i pietruszka z mojego ogródka.
Państwo Kowalewscy i Koziarscy starają się o rejestrację swoich produktów. Jak przyznają, to długa i ciężka droga, bo brakuje przepisów wykonawczych.


Teraz o Perłę

W tegorocznym konkursie "Nasze kulinarne dziedzictwo", który odbył
ich gołąbki w liściach winogronowych. Wśród napojów królowało wino winogronowe "Winnica Kinga", a gronówka starowiejska zdobyła wyróżnienie. Dostrzeżono też ocet winogronowy w kategorii produkty pochodzenia roślinnego. <br>- W konkursie bierzemy udział po raz pierwszy - mówi pani Halina. - Staramy się, by to, co robimy, było produktem regionalnym. Na przykład nasze gołąbki są jak najbardziej lubuskie: liście winogronowe pochodzą z rodzinnej winnicy, dziczyzna z lasów lubuskich, czosnek, cebula i pietruszka z mojego ogródka. <br>Państwo Kowalewscy i Koziarscy starają się o rejestrację swoich produktów. Jak przyznają, to długa i ciężka droga, bo brakuje przepisów wykonawczych.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;Teraz o Perłę&lt;/&gt;<br><br>W tegorocznym konkursie "Nasze kulinarne dziedzictwo", który odbył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego