Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
milion przestępstw odnotowanych przez Komendę Główną Policji skazani podczas przepustek popełnili około dwustu.

Z danych uzyskanych w pięciu rejonach (Koszalin, Lublin, Poznań, Olsztyn, Szczecin) wynika, że na 10 skazanych korzystających w ubiegłym roku z zezwoleń na opuszczenie zakładu karnego przypadało prawie 19 wyjść. Wśród regulaminowych widzeń relacja ta układała się jak 10 do 35.


Niedobre uciechy

Prezydentowi Lechowi Wałęsie wyrwało się w zeszłym tygodniu zdanie, które prasa codzienna, z wyjątkiem "Rzeczpospolitej", litościwie pominęła milczeniem. Lechowi Wałęsie nieraz się coś wyrywa, wynika to z bujnego temperamentu polemicznego, żywości umysłu, luzu w materii języka, tym razem jednak - jak się wydaje - mimowoli ujawnił pewną
milion przestępstw odnotowanych przez Komendę Główną Policji skazani podczas przepustek popełnili około dwustu.<br><br>Z danych uzyskanych w pięciu rejonach (Koszalin, Lublin, Poznań, Olsztyn, Szczecin) wynika, że na 10 skazanych korzystających w ubiegłym roku z zezwoleń na opuszczenie zakładu karnego przypadało prawie 19 wyjść. Wśród regulaminowych widzeń relacja ta układała się jak 10 do 35.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Niedobre uciechy&lt;/&gt;<br><br>Prezydentowi Lechowi Wałęsie wyrwało się w zeszłym tygodniu zdanie, które prasa codzienna, z wyjątkiem "Rzeczpospolitej", litościwie pominęła milczeniem. Lechowi Wałęsie nieraz się coś wyrywa, wynika to z bujnego temperamentu polemicznego, żywości umysłu, luzu w materii języka, tym razem jednak - jak się wydaje - &lt;orig&gt;mimowoli&lt;/&gt; ujawnił pewną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!