Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
amator, choćby dlatego, że amatora można "działkować", czyli wypłacać mu mniej niż ma w umowie (resztę bierze do kieszeni kierownik produkcji lub koordynator kaskaderów). - Wiem o tym, bo dawniej też zdarzało mi się podpisywać listę płac, a potem brać jedną czwartą uzgodnionej sumy.

W sytuacji, gdy każdy chce produkować filmy jak najtaniej, amator to rozwiązanie optymalne. Janikowski przyznaje, że tylko raz zdarzyło mu się wziąć udział w prawdziwym konkursie ofert przed realizacją filmu. Jego oferta zawierała nie tylko kosztorys i pomysły na sceny walk, ale nawet propozycje ustawienia kamer na planie.

- Czytający to reżyser był zdumiony, zaskoczony i nie mógł się
amator, choćby dlatego, że amatora można &lt;orig&gt;"działkować"&lt;/&gt;, czyli wypłacać mu mniej niż ma w umowie (resztę bierze do kieszeni kierownik produkcji lub koordynator kaskaderów). - Wiem o tym, bo dawniej też zdarzało mi się podpisywać listę płac, a potem brać jedną czwartą uzgodnionej sumy.<br><br>W sytuacji, gdy każdy chce produkować filmy jak najtaniej, amator to rozwiązanie optymalne. Janikowski przyznaje, że tylko raz zdarzyło mu się wziąć udział w prawdziwym konkursie ofert przed realizacją filmu. Jego oferta zawierała nie tylko kosztorys i pomysły na sceny walk, ale nawet propozycje ustawienia kamer na planie.<br><br> - Czytający to reżyser był zdumiony, zaskoczony i nie mógł się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!