Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
że studiuje magię.
Akcja powieści rozgrywa się w świecie wyposażonym w takie zwykłe rzeczy, jak telewizory, komputery, parkometry i pociągi, a jednocześnie innym.
Dzieci z wielką przyjemnością zaczytały się w literaturze Joanne Rowling. Autorka pisze o opiekuńczości, dobroci, sprawiedliwości.
Mali bohaterowie książki są poddawani kolejnym próbom decydującym o ich wejściu, jak po szczeblach drabiny w świat dorosłych. Z powieści czytelnicy dowiadują się, że są Mugolami, czyli śmiertelnikami pogrążonymi w małostkowych sprawach.
(Metropol)METROFAKTY / HARRY POTTER W LICZBACH

• Sprzedano około 70 mln egzemplarzy "Harry'ego".
• Autorka zarobiła około 40 milionów dolarów
• Książka została przetłumaczona na 200 języków.
• Każda część
że studiuje magię.<br>Akcja powieści rozgrywa się w świecie wyposażonym w takie zwykłe rzeczy, jak telewizory, komputery, parkometry i pociągi, a jednocześnie innym.<br>Dzieci z wielką przyjemnością zaczytały się w literaturze Joanne Rowling. Autorka pisze o opiekuńczości, dobroci, sprawiedliwości.<br>Mali bohaterowie książki są poddawani kolejnym próbom decydującym o ich wejściu, jak po szczeblach drabiny w świat dorosłych. Z powieści czytelnicy dowiadują się, że są &lt;orig&gt;Mugolami&lt;/&gt;, czyli śmiertelnikami pogrążonymi w małostkowych sprawach.<br>&lt;au&gt;(Metropol)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;METROFAKTY / HARRY POTTER W LICZBACH&lt;/&gt;<br><br>&#149; Sprzedano około 70 mln egzemplarzy "Harry'ego".<br>&#149; Autorka zarobiła około 40 milionów dolarów<br>&#149; Książka została przetłumaczona na 200 języków.<br>&#149; Każda część
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!