Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Ksiądz Helena
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1990
pod stołem... I że plebanię potraktował pan jak jaskinię, w której kryje się zbójca... nie zawsze romantyczny... Stół jest miejscem komunii... miejscem wspólnie łamanego chleba... czystymi dłońmi.
GŁOS MĘŻCZYZNY śmiech To wszystko prawda... Niemniej to,
co Ksiądz tu wprowadził, oddycha życiem... I choć nie pamiętałem formułki wstępnej, choć nie zapukałem jak należy do drzwi plebanii... stół stał... że się tak wyrażę... otworem. I choć jadło na nim stało raczej symboliczne... zrozumienie i życzliwość... wszystko to było no... zmysłowe... młode... a nie jak dawniej... z rąk zatabaczonego prałata.
KSIĄDZ HELENA ubawiona Czy nie uważa pan, że nie wypada robić komplementów księdzu... i
pod stołem... I że plebanię potraktował pan jak jaskinię, w której kryje się zbójca... nie zawsze romantyczny... Stół jest miejscem komunii... miejscem wspólnie łamanego chleba... czystymi dłońmi.<br>GŁOS MĘŻCZYZNY śmiech To wszystko prawda... Niemniej to,<br>co Ksiądz tu wprowadził, oddycha życiem... I choć nie pamiętałem formułki wstępnej, choć nie zapukałem jak należy do drzwi plebanii... stół stał... że się tak wyrażę... otworem. I choć jadło na nim stało raczej symboliczne... zrozumienie i życzliwość... wszystko to było no... zmysłowe... młode... a nie jak dawniej... z rąk zatabaczonego prałata.<br>KSIĄDZ HELENA ubawiona Czy nie uważa pan, że nie wypada robić komplementów księdzu... i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!