Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
i wciąż tylko syczał: "szy-szy, szy-szy". Z rozbitego czoła płynęła krew.
- Kuc... Głupia sprawa. On nie chciał cię skrzywdzić. - Zygmuntowi głos uwiązł w gardle.
Wysunął rękę, chcąc go pogłaskać, ale ten zerwał się i z przerażonym "uhu, uhu" wybiegł na zewnątrz. Zygmunt poruszył palcami wyciągniętej ręki. Poczuł się jak zwykły chujek.
A na podwórku słońce uparcie drążyło dziurę w niebie. Rozdarty strzęp chmur zwisał żałośnie nad "Belzekomem".
* * *
Pomimo późnego popołudnia ruch na rynku nie ustawał. Owszem, kilka dostawczych żuków, prychając, wycofywało się z placu, gdzieniegdzie widać było opustoszałe miejsca z resztkami kapusty, nadgniłymi owocami i papierzyskami, ale nadal całkiem
i wciąż tylko syczał: "szy-szy, szy-szy". Z rozbitego czoła płynęła krew.<br>- Kuc... Głupia sprawa. On nie chciał cię skrzywdzić. - Zygmuntowi głos uwiązł w gardle.<br>Wysunął rękę, chcąc go pogłaskać, ale ten zerwał się i z przerażonym "uhu, uhu" wybiegł na zewnątrz. Zygmunt poruszył palcami wyciągniętej ręki. Poczuł się jak zwykły chujek.<br>A na podwórku słońce uparcie drążyło dziurę w niebie. Rozdarty strzęp chmur zwisał żałośnie nad "Belzekomem".<br>* * *<br>Pomimo późnego popołudnia ruch na rynku nie ustawał. Owszem, kilka dostawczych żuków, prychając, wycofywało się z placu, gdzieniegdzie widać było opustoszałe miejsca z resztkami kapusty, nadgniłymi owocami i papierzyskami, ale nadal całkiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!