Typ tekstu: Książka
Autor: Dygat Stanisław
Tytuł: Jezioro Bodeńskie
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1946
dalej. Jednakowoż czuję, że coś się popsuło, że sielanka świetności, gładkości, życzliwości i wzajemnego zaufania prysła niby szklanka niezręcznie nalanej wody. Jakie kruche i złudne są nastroje między ludźmi, jak nie należy im ufać ni zawierzać niczego. Jeden pan Collin nie pozbywa się swojego uśmiechu aprobaty i oczekuje dalszego ciągu jak gdyby nigdy nic. Podejrzewam, że ten uśmiech jest u niego grymasem zawodowym.
Uśmiecham się jakoś ubogo, cały staję się jakiś wątły, niezaradny i jakbym chciał wzbudzić litość. Ręce mi drżą, poprawiam kołnierzyk, chcę zacząć mówić, ale coraz chrząkam i przełykam ślinę.
- Hę, hę... hm... tego... o czym to ja właśnie
dalej. Jednakowoż czuję, że coś się popsuło, że sielanka świetności, gładkości, życzliwości i wzajemnego zaufania prysła niby szklanka niezręcznie nalanej wody. Jakie kruche i złudne są nastroje między ludźmi, jak nie należy im ufać ni zawierzać niczego. Jeden pan Collin nie pozbywa się swojego uśmiechu aprobaty i oczekuje dalszego ciągu jak gdyby nigdy nic. Podejrzewam, że ten uśmiech jest u niego grymasem zawodowym.<br>Uśmiecham się jakoś ubogo, cały staję się jakiś wątły, niezaradny i jakbym chciał wzbudzić litość. Ręce mi drżą, poprawiam kołnierzyk, chcę zacząć mówić, ale coraz chrząkam i przełykam ślinę.<br>- Hę, hę... hm... tego... o czym to ja właśnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego