Typ tekstu: Książka
Autor: Bielecki Michał
Tytuł: Dziewczyna z Banku Prowincjonalnego S. A.
Rok: 1997
obchodzi.
- A więc gotów jest pan poddać się bez walki?
- Życzę panu, żeby pan znalazł tego, kogo pan szuka. Niewykluczone, że to ktoś, komu byłoby na rękę pozbycie się mnie z banku. Osobiście jednak nie zamierzam pakować się w żadne rozgrywki personalne.
- Dlaczego?
- Powiedzmy, że jestem chory i zmęczony.
- A jak pan wyzdrowieje i odpocznie?
- To może nie będę miał ochoty pracować w banku. Może wezmę kiosk "Ruchu" w ajencję albo zacznę sprzedawać lody. Nie wiem.
Stefaniak najwyraźniej robił uniki. I nawet z niezłym skutkiem. Jego opowiadanie brzmiało wiarygodnie i nie zawierało istotnych luk.
- Jeszcze jedno pytanie. Co pana łączy z
obchodzi.<br>- A więc gotów jest pan poddać się bez walki?<br>- Życzę panu, żeby pan znalazł tego, kogo pan szuka. Niewykluczone, że to ktoś, komu byłoby na rękę pozbycie się mnie z banku. Osobiście jednak nie zamierzam pakować się w żadne rozgrywki personalne.<br>- Dlaczego?<br>- Powiedzmy, że jestem chory i zmęczony.<br>- A jak pan wyzdrowieje i odpocznie?<br>- To może nie będę miał ochoty pracować w banku. Może wezmę kiosk "Ruchu" w ajencję albo zacznę sprzedawać lody. Nie wiem.<br>&lt;page nr=84&gt; Stefaniak najwyraźniej robił uniki. I nawet z niezłym skutkiem. Jego opowiadanie brzmiało wiarygodnie i nie zawierało istotnych luk.<br>- Jeszcze jedno pytanie. Co pana łączy z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!