Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Super Express
Nr: 27/2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
i smoking. Do tego pasuje wyłącznie płaszcz. Najlepiej prosty, do kolan. Podobny do tych, które nosili Beatlesi. Kto lubi, może ciągle jeszcze chodzić w płaszczu do pół łydki.

***
* Żadnej zbędnej biżuterii, poza obrączką i zegarkiem. Inna jest niemęska i w złym guście. Kolczyk w uchu eleganckiego mężczyzny to zgroza! Tak jak kitka, która może plątać się wyłącznie po głowach nastolatków.
Opracowała ZOFIA KRASZEWSKA

------------------------------------------------------------------------Pytanie tygodnia

Czy czas postu coś zmienia w państwa życiu?

Skończył się karnawał, czas balowania i ogólnej wesołości. Przed nami długi, czterdziestodniowy, wielki post. W dawnej Polsce starannie go przestrzegano. A dziś? Czy wielki post jest jeszcze okresem
i smoking. Do tego pasuje wyłącznie płaszcz. Najlepiej prosty, do kolan. Podobny do tych, które nosili Beatlesi. Kto lubi, może ciągle jeszcze chodzić w płaszczu do pół łydki.<br><br>***<br>* Żadnej zbędnej biżuterii, poza obrączką i zegarkiem. Inna jest niemęska i w złym guście. Kolczyk w uchu eleganckiego mężczyzny to zgroza! Tak jak kitka, która może plątać się wyłącznie po głowach nastolatków.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Opracowała ZOFIA KRASZEWSKA&lt;/&gt;<br><br>------------------------------------------------------------------------<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pytanie tygodnia&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Czy czas postu coś zmienia w państwa życiu?&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Skończył się karnawał, czas balowania i ogólnej wesołości. Przed nami długi, czterdziestodniowy, wielki post. W dawnej Polsce starannie go przestrzegano. A dziś? Czy wielki post jest jeszcze okresem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!