Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 38
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
a bezpiecznik ich na bezpiecznik 25 A. będzie przez nie teraz płynął nie tylko niewielki stosunkowo prąd do świateł pozycyjnych ale także prąd o dużym natężeniu pobierany przez halogenowe reflektory przeciwmgłowe.
Prosty ten sposób ma jedną wadę. W przypadku przepalenia bezpiecznika lub odłączenia przewodu świateł pozycyjnych, zgasną zarówno te światła jak i światła przeciwmgłowe i zostanie się całkowicie pozbawionym widoczności. Zanim się zorientuje i zdąży zmienić światła na drogowe lub mijania, może dojść do wypadku.
Lepiej zastosować układ niezależny (rys. 3) wymagający wprowadzenia dwu dodatkowych bezpieczników (wraz z ich obsadą). O ile jeden z nich się przepali, zgaśnie tylko jeden reflektor
a bezpiecznik ich na bezpiecznik 25 A. będzie przez nie teraz płynął nie tylko niewielki stosunkowo prąd do świateł pozycyjnych ale także prąd o dużym natężeniu pobierany przez halogenowe reflektory przeciwmgłowe.<br>Prosty ten sposób ma jedną wadę. W przypadku przepalenia bezpiecznika lub odłączenia przewodu świateł pozycyjnych, zgasną zarówno te światła jak i światła przeciwmgłowe i zostanie się całkowicie pozbawionym widoczności. Zanim się zorientuje i zdąży zmienić światła na drogowe lub mijania, może dojść do wypadku.<br>Lepiej zastosować układ niezależny (rys. 3) wymagający wprowadzenia dwu dodatkowych bezpieczników (wraz z ich obsadą). O ile jeden z nich się przepali, zgaśnie tylko jeden reflektor
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!