Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
w ten sposób wykonał kolejny wielki kontrakt? Od 1985 r. nikt go nie widział. Za jego głowę można dostać pół miliona dolarów nagrody.

Opowieści biblijne
- O zabójstwach na zlecenie możemy przeczytać nawet w Biblii - mówi profesor Tadeusz Hanausek, szef Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Zlecenia na morderstwo są stare jak świat, a zmieniają się tylko metody. Kiedyś używano trucizn i noży, teraz broni palnej i bomb. Najemni mordercy pojawili się w Europie w XIX wieku, kiedy powstała neapolitańska kamorra. Ludzie kamorry uznawali za mężczyznę tego, kto ofiarował się jako najemny morderca.

Zdechła ryba
Bracia Aiello: Joe, Dominik, Antonio i Andrew
w ten sposób wykonał kolejny wielki kontrakt? Od 1985 r. nikt go nie widział. Za jego głowę można dostać pół miliona dolarów nagrody.<br><br>Opowieści biblijne<br>- O zabójstwach na zlecenie możemy przeczytać nawet w Biblii - mówi profesor Tadeusz Hanausek, szef Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Zlecenia na morderstwo są stare jak świat, a zmieniają się tylko metody. Kiedyś używano trucizn i noży, teraz broni palnej i bomb. Najemni mordercy pojawili się w Europie w XIX wieku, kiedy powstała neapolitańska kamorra. Ludzie kamorry uznawali za mężczyznę tego, kto ofiarował się jako najemny morderca.<br><br>Zdechła ryba<br>Bracia Aiello: Joe, Dominik, Antonio i Andrew
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!