Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
lub ziół, chleba i mleka. Przykładamy na skórę i przykrywamy kawałkiem płótna. Gdy okład wysycha, zwilżamy go ciepłą wodą. Do zmiażdżonych roślin można też dodać trochę ciepłej wody. Papkę umieszczamy między dwiema warstwami gazy i przykładamy na skórę.
Szklanka naparu odpowiada działaniu 1 g sproszkowanego ziela.
NAPARY
Napar przygotowujemy tak jak herbatę i pijemy gorący, zimny lub z lodem. Przyrządzamy go z liści lub z kwiatów, np. 2 łyżeczki ziół zalewamy 2 filiżankami wrzącej wody i całość pozostawiamy na 10minut do naciągnięci. Co pewien czas mieszamy, następnie przecedzamy i ewentualnie dosładzamy do smaku miodem.


PARÓWKI
Parówka to prosty i niedrogi sposób
lub ziół, chleba i mleka. Przykładamy na skórę i przykrywamy kawałkiem płótna. Gdy okład wysycha, zwilżamy go ciepłą wodą. Do zmiażdżonych roślin można też dodać trochę ciepłej wody. Papkę umieszczamy między dwiema warstwami gazy i przykładamy na skórę.<br>Szklanka naparu odpowiada działaniu 1 g sproszkowanego ziela.<br>NAPARY<br>Napar przygotowujemy tak jak herbatę i pijemy gorący, zimny lub z lodem. Przyrządzamy go z liści lub z kwiatów, np. 2 łyżeczki ziół zalewamy 2 filiżankami wrzącej wody i całość pozostawiamy na 10minut do naciągnięci. Co pewien czas mieszamy, następnie przecedzamy i ewentualnie dosładzamy do smaku miodem.<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;PARÓWKI&lt;/&gt;<br>Parówka to prosty i niedrogi sposób
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego