Typ tekstu: Książka
Autor: Bojarska Teresa
Tytuł: Świtanie, przemijanie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1980
rozebrali się ze skór. Towarzysz pułkownika okazał się kobietą, niemłodą już, opiętą w mundurową bluzę, ściągniętą parcianym pasem. Na wydatnej piersi błyszczał medal. Reszta żołnierzy rozsypała się po parku. Goście rozsiedli się w holu w wiklinowych fotelach. U ich stóp rosły kałuże z nawianego wiatrem śniegu. Surma opowiadał po rosyjsku, jak wpadli Niemcy. Dwóch piło mleko, reszta musiała się ukryć. Chyba czają się w domu. W pewnej chwili Surma poprosił Martę, aby przygotowała jakiś poczęstunek. Może znajdzie się w kuchni coś gorącego albo może sama podgrzeje?
- I wychodźcie z piwnicy. Gawlikowa ma przecież jeszcze ten kapuśniak, którego nie zdążyliśmy zjeść. Niech
rozebrali się ze skór. Towarzysz pułkownika okazał się kobietą, niemłodą już, opiętą w mundurową bluzę, ściągniętą parcianym pasem. Na wydatnej piersi błyszczał medal. Reszta żołnierzy rozsypała się po parku. Goście rozsiedli się w holu w wiklinowych fotelach. U ich stóp rosły kałuże z nawianego wiatrem śniegu. Surma opowiadał po rosyjsku, jak wpadli Niemcy. Dwóch piło mleko, reszta musiała się ukryć. Chyba czają się w domu. W pewnej chwili Surma poprosił Martę, aby przygotowała jakiś poczęstunek. Może znajdzie się w kuchni coś gorącego albo może sama podgrzeje?<br>- I wychodźcie z piwnicy. Gawlikowa ma przecież jeszcze ten kapuśniak, którego nie zdążyliśmy zjeść. Niech
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!