Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wskaźniki - np. wzrost gospodarczy, poziom życia czy bezrobocie - w różnych regionach całej UE. Nasze województwa są w większości zbyt małe, więc na potrzeby statystyczne muszą zostać połączone.
Niektóre samorządy obawiają się, że UE oprze się na nowym podziale przy dzieleniu pieniędzy z funduszy strukturalnych. A wówczas duże znaczenie będzie miało, jak zostały połączone polskie regiony. Czemu? Bo po przyklejeniu bogatszego województwa do regionów biedniejszych, statystycznie poprawi się ich sytuacja - a przez to zmaleją szanse na pomoc z Unii. Rząd uspokaja: - Na razie nie ma planów udzielania pomocy przy wykorzystaniu takiego podziału - zapewnia wiceszef UKIE Tadeusz Kozek.
- Nie ma powodu do niepokoju
wskaźniki - np. wzrost gospodarczy, poziom życia czy bezrobocie - w różnych regionach całej &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;. Nasze województwa są w większości zbyt małe, więc na potrzeby statystyczne muszą zostać połączone.<br>Niektóre samorządy obawiają się, że &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; oprze się na nowym podziale przy dzieleniu pieniędzy z funduszy strukturalnych. A wówczas duże znaczenie będzie miało, jak zostały połączone polskie regiony. Czemu? Bo po przyklejeniu bogatszego województwa do regionów biedniejszych, statystycznie poprawi się ich sytuacja - a przez to zmaleją szanse na pomoc z &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;. Rząd uspokaja: &lt;q&gt;- Na razie nie ma planów udzielania pomocy przy wykorzystaniu takiego podziału&lt;/&gt; - zapewnia wiceszef &lt;name type="org"&gt;UKIE&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Tadeusz Kozek&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Nie ma powodu do niepokoju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego