Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wskaźniki - np. wzrost gospodarczy, poziom życia czy bezrobocie - w różnych regionach całej UE. Nasze województwa są w większości zbyt małe, więc na potrzeby statystyczne muszą zostać połączone.
Niektóre samorządy obawiają się, że UE oprze się na nowym podziale przy dzieleniu pieniędzy z funduszy strukturalnych. A wówczas duże znaczenie będzie miało, jak zostały połączone polskie regiony. Czemu? Bo po przyklejeniu bogatszego województwa do regionów biedniejszych, statystycznie poprawi się ich sytuacja - a przez to zmaleją szanse na pomoc z Unii. Rząd uspokaja: - Na razie nie ma planów udzielania pomocy przy wykorzystaniu takiego podziału - zapewnia wiceszef UKIE Tadeusz Kozek.
- Nie ma powodu do niepokoju
wskaźniki - np. wzrost gospodarczy, poziom życia czy bezrobocie - w różnych regionach całej &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;. Nasze województwa są w większości zbyt małe, więc na potrzeby statystyczne muszą zostać połączone.<br>Niektóre samorządy obawiają się, że &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; oprze się na nowym podziale przy dzieleniu pieniędzy z funduszy strukturalnych. A wówczas duże znaczenie będzie miało, jak zostały połączone polskie regiony. Czemu? Bo po przyklejeniu bogatszego województwa do regionów biedniejszych, statystycznie poprawi się ich sytuacja - a przez to zmaleją szanse na pomoc z &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;. Rząd uspokaja: &lt;q&gt;- Na razie nie ma planów udzielania pomocy przy wykorzystaniu takiego podziału&lt;/&gt; - zapewnia wiceszef &lt;name type="org"&gt;UKIE&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Tadeusz Kozek&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Nie ma powodu do niepokoju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!