Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Flynn, założyciel teatru, odtwórca tytułowej roli.

Bardzo modny Lars Noren

Lars Noren jest uważany obecnie za najpopularniejszego dramaturga w Szwecji, a ostatnio także i w Polsce. Uznaje się go za kontynuatora tradycji skandynawskiego dramatu psychologicznego, uosabianego przez Ibsena i Strinberga. W swoich dramatach nawiązuje również do twórczości współczesnych pisarzy, takich jak Albee, Osborn, O'Neill. Po polskiej prapremierze "Jesieni i zimy" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (tę sztukę można też zobaczyć w T. Dramatycznym w W-wie), kolejny dramat Norena "Miłość - to takie proste" (reż. Jacek Gąsiorowski) pokazał Teatr Na Woli. To kameralna, ale nasycona wielkimi emocjami opowieść.

The Weir

"Irlandzki Czechow
Flynn, założyciel teatru, odtwórca tytułowej roli.<br><br>&lt;tit&gt;Bardzo modny Lars Noren&lt;/&gt;<br><br>Lars Noren jest uważany obecnie za najpopularniejszego dramaturga w Szwecji, a ostatnio także i w Polsce. Uznaje się go za kontynuatora tradycji skandynawskiego dramatu psychologicznego, uosabianego przez Ibsena i Strinberga. W swoich dramatach nawiązuje również do twórczości współczesnych pisarzy, takich jak Albee, Osborn, O'Neill. Po polskiej prapremierze "Jesieni i zimy" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (tę sztukę można też zobaczyć w T. Dramatycznym w W-wie), kolejny dramat Norena "Miłość - to takie proste" (reż. Jacek Gąsiorowski) pokazał Teatr Na Woli. To kameralna, ale nasycona wielkimi emocjami opowieść.<br><br>&lt;tit&gt;The Weir&lt;/&gt;<br><br>"Irlandzki Czechow
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!