Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
powstają możliwości identyfikowania relacji cech i jakości przedmiotów, znajdujących się na tych samych lub różnych poziomach struktury przedmiotu złożonego. W realizacji celów poznawczych i praktycznych duże znaczenie mają badania związków pomiędzy cechami, w ramach tych relacji (np. badanie wpływu jakości części na jakość całości). Związki te opisują zjawiska i prawidłowości jakościowe oraz umożliwiają wykorzystanie w procesach sterowniczych wpływu jednych cech na inne.
Wieloaspektowa systematyzacja jakości wykazuje właściwości procesu analitycznego i syntetycznego. Istotę analizy i syntezy odzwierciedlają czynności dekompozycji i agregacji, badania zależności statystycznych, przekształcenia matematyczne i inne działania wykonywane na cechach.
Klasyfikowanie cech polega na wyborze zestawu kryteriów oraz przyporządkowaniu cech
powstają możliwości identyfikowania relacji cech i jakości przedmiotów, znajdujących się na tych samych lub różnych poziomach struktury przedmiotu złożonego. W realizacji celów poznawczych i praktycznych duże znaczenie mają badania związków pomiędzy cechami, w ramach tych relacji (np. badanie wpływu jakości części na jakość całości). Związki te opisują zjawiska i prawidłowości jakościowe oraz umożliwiają wykorzystanie w procesach sterowniczych wpływu jednych cech na inne.<br>Wieloaspektowa systematyzacja jakości wykazuje właściwości procesu analitycznego i syntetycznego. Istotę analizy i syntezy odzwierciedlają czynności dekompozycji i agregacji, badania zależności statystycznych, przekształcenia matematyczne i inne działania wykonywane na cechach.<br>Klasyfikowanie cech polega na wyborze zestawu kryteriów oraz przyporządkowaniu cech
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego