Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
odbywały się w klubie zabawy literackie, na które schodzili się przede wszystkim mieszkańcy domu.
Oczywiście kto tylko chciał, przygotowywał atrakcje, w miarę dowcipne, w miarę polityczne. Mam jeszcze rękopis, jaki ułożyliśmy wspólnie z Kazimierzem przed którymś tam z rzędu wieczorem satyrycznym. Oto on:
Obiady literackie Zupy - bulion ważykowy - rosół z jastruna - czerwona polewka - zupa posanacyjna.
Dania - miłosz litewski - fijasy kraszone - pigoń w sosie - piechal faszerowany - kuryluczki z nadzieniem - kott po francusku - przybosie z wody - lau w tomacie.
Desery - dygaciki waniliowe - brezy w śmietanie - krem wazelinowy - kisiel katolicki.
Jarzyny - zechenter głowiasty - puree ze skamandra - ożóg do gryzienia.
Trunki - cherry brandys - kordiał zawieyski
odbywały się w klubie zabawy literackie, na które schodzili się przede wszystkim mieszkańcy domu.<br>Oczywiście kto tylko chciał, przygotowywał atrakcje, w miarę dowcipne, w miarę polityczne. Mam jeszcze rękopis, jaki ułożyliśmy wspólnie z Kazimierzem przed którymś tam z rzędu wieczorem satyrycznym. Oto on:<br> Obiady literackie Zupy - bulion ważykowy - rosół z jastruna - czerwona polewka - zupa posanacyjna.<br>Dania - miłosz litewski - fijasy kraszone - pigoń w sosie - piechal faszerowany - kuryluczki z nadzieniem - kott po francusku - przybosie z wody - lau w tomacie.<br>Desery - dygaciki waniliowe - brezy w śmietanie - krem wazelinowy - kisiel katolicki.<br> Jarzyny - zechenter głowiasty - puree ze skamandra - ożóg do gryzienia.<br> Trunki - cherry brandys - kordiał zawieyski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego