Typ tekstu: Książka
Autor: Grzegorz Brzozowicz, Filip Łobodziński
Tytuł: 100 płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury.
Rok: 2000
mamy wrażenie, że jesteśmy na wiejskiej zabawie albo przy ognisku.
Szczególne wrażenie zrobiła właśnie wspomniana Layla, perła w koronie Claptona, jego napisany w 1970 roku rozpaczliwy hymn miłości do Patti Harrison, ówczesnej żony przyjaciela eks-Beatlesa (później zaś jego własnej). W wykonaniu Derek & The Dominos Layla rozdzierała serce kwilącymi i jazgoczącymi gitarami elektrycznymi. Po 22 latach, w studiu MTV, zagrana w dużo wolniejszym, rozkołysanym tempie, brzmiała jak sentymentalne wspomnienie człowieka, który swoje w życiu przeszedł. Nic dziwnego, że muzycy zrezygnowali z pamiętnej cody, dopisanej i zagranej na fortepianie przez perkusistę Dominos Jima Gordona. Tamto wyciszenie bólu tu było zbyteczne.
Jedynym zgrzytem
mamy wrażenie, że jesteśmy na wiejskiej zabawie albo przy ognisku.<br>Szczególne wrażenie zrobiła właśnie wspomniana Layla, perła w koronie Claptona, jego napisany w 1970 roku rozpaczliwy hymn miłości do Patti Harrison, ówczesnej żony przyjaciela eks-Beatlesa (później zaś jego własnej). W wykonaniu Derek &amp; The Dominos Layla rozdzierała serce kwilącymi i jazgoczącymi gitarami elektrycznymi. Po 22 latach, w studiu MTV, zagrana w dużo wolniejszym, rozkołysanym tempie, brzmiała jak sentymentalne wspomnienie człowieka, który swoje w życiu przeszedł. Nic dziwnego, że muzycy zrezygnowali z pamiętnej cody, dopisanej i zagranej na fortepianie przez perkusistę Dominos Jima Gordona. Tamto wyciszenie bólu tu było zbyteczne.<br>Jedynym zgrzytem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!