Typ tekstu: Książka
Autor: Praszyński Roman
Tytuł: Jajojad
Rok: 1997
Życie ludzkie - pomyślał - jest bardzo delikatne. A między naszymi jaźniami istnieją niedostrzegalne więzi. Łączy nas ocean planety, na którym się kołyszemy, łupinki nieskończoności".
Szybko ubrał się i zszedł do hotelowej restauracji. Był późny wieczór. W kłębach papierosowego dymu tkwiły woskowe sylwetki ludzi skazanych na zagładę. Z bocznej sceny sączyła się jazzowa muzyka. Rytm czarnych niewolników.
Siadł przy barze i zamówił pejsachówkę. Rudowłosą dziewczynę ze snu dostrzegł przy stoliku za filarem. Oszołomioną głowę położyła na blacie.
- Może nie powinna już pani więcej pić? - zapytał, dotknąwszy jej ramienia.
- Co? - spojrzała na niego nieprzytomnie.
Zadymione wnętrze rozpływało się przed jej oczami siwą mgłą.
- Radzę
Życie ludzkie - pomyślał - jest bardzo delikatne. A między naszymi jaźniami istnieją niedostrzegalne więzi. Łączy nas ocean planety, na którym się kołyszemy, łupinki nieskończoności".<br>Szybko ubrał się i zszedł do hotelowej restauracji. Był późny wieczór. W kłębach papierosowego dymu tkwiły woskowe sylwetki ludzi skazanych na zagładę. Z bocznej sceny sączyła się jazzowa muzyka. Rytm czarnych niewolników.<br>Siadł przy barze i zamówił pejsachówkę. Rudowłosą dziewczynę ze snu dostrzegł przy stoliku za filarem. Oszołomioną głowę położyła na blacie.<br>- Może nie powinna już pani więcej pić? - zapytał, dotknąwszy jej ramienia.<br>- Co? - spojrzała na niego nieprzytomnie.<br>Zadymione wnętrze rozpływało się przed jej oczami siwą mgłą.<br>- Radzę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego