Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
Ośrodek Kultury przy al. Tysiąclecia, gdzie znajduje się duża sala widowiskowa, działa kilka pracowni, funkcjonuje regionalny zespół "Śwarni", a latem odbywają się regularnie koncerty jazzowe i rozrywkowe na świeżym powietrzu.
Od 1994r. Nowy Targ jest polską stolicą Euroregionu Tatry, którego sekretariat mieści się także w Miejskim Ośrodku Kultury.
Regularne koncerty jazzowe odbywają się także w Klubie Muzycznym "Dudek", a także w galerii Biura Wystaw Artystycznych "Jatki", gdzie przede wszystkim prezentowane są dzieła artystów plastyków działających w regionie Podhala. W mieście działa także Nowotarska Telewizja Kablowa, obsługująca mieszkańców bloków w południowych dzielnicach.
Wjeżdżamy do Nowego Targu ulicą Ludźmierską, mijamy po prawej stronie
Ośrodek Kultury przy al. Tysiąclecia, gdzie znajduje się duża sala widowiskowa, działa kilka pracowni, funkcjonuje regionalny zespół "Śwarni", a latem odbywają się regularnie koncerty jazzowe i rozrywkowe na świeżym powietrzu.<br> Od 1994r. Nowy Targ jest polską stolicą Euroregionu Tatry, którego sekretariat mieści się także w Miejskim Ośrodku Kultury. <br> Regularne koncerty jazzowe odbywają się także w Klubie Muzycznym "Dudek", a także w galerii Biura Wystaw Artystycznych "Jatki", gdzie przede wszystkim prezentowane są dzieła artystów plastyków działających w regionie Podhala. W mieście działa także Nowotarska Telewizja Kablowa, obsługująca mieszkańców bloków w południowych dzielnicach.<br> Wjeżdżamy do Nowego Targu ulicą Ludźmierską, mijamy po prawej stronie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego