Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
rządowi, ile Francja traci, nie chcąc spełnić naszych żądań! Wchodźcie za darmo! Powiedzcie o tym w swoich krajach i w swoich miastach, że dziś weszliście do Luwru bez biletów!".
I tak jest tu podobno nawet dość często. Podoba mi się ten Paryż.
(AZ)

CO JEST GRANE W GRAZU
Polka w jazzowej stolicy Europy
Graz niektórym kojarzy się z Arnoldem Schwarzeneggerem, a innym z jazzem.
Powód jest jasny: miejscowy Uniwersytet Muzyki i Sztuk Scenicznych ma renomowany Wydział Jazzu. Studenci i wykładowcy przyjeżdżają tu z całego świata. Uczą między innymi Amerykanie - Mark Murphy, Sheila Jordan, Jay Clayton, śpiewająca free jazz.
W klubie Babenbergerhof
rządowi, ile Francja traci, nie chcąc spełnić naszych żądań! Wchodźcie za darmo! Powiedzcie o tym w swoich krajach i w swoich miastach, że dziś weszliście do Luwru bez biletów!"&lt;/&gt;.<br>I tak jest tu podobno nawet dość często. Podoba mi się ten Paryż.<br>&lt;au&gt;(AZ)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="music" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;CO JEST GRANE W GRAZU&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Polka w jazzowej stolicy Europy&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Graz niektórym kojarzy się z &lt;name type="person"&gt;Arnoldem Schwarzeneggerem&lt;/&gt;, a innym z jazzem.<br>Powód jest jasny: miejscowy Uniwersytet Muzyki i Sztuk Scenicznych ma renomowany Wydział Jazzu. Studenci i wykładowcy przyjeżdżają tu z całego świata. Uczą między innymi Amerykanie - &lt;name type="person"&gt;Mark Murphy&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Sheila Jordan&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jay Clayton&lt;/&gt;, śpiewająca &lt;foreign lang="eng"&gt;free jazz&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>W klubie &lt;name type="place"&gt;Babenbergerhof
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego