Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 29/06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przez dwa wakacyjne miesiące w każdą sobotę wakacji na Rynku Starego Miasta.
Festiwal konsekwentnie promuje muzykę jazzową we wszystkich jej odmianach. Oprócz tradycyjnego jazzu będzie można posłuchać na Starówce kompozycji elektronicznych, muzyki wokalnej, jazzu akustycznego. Właśnie podczas tego festiwalu usłyszeliśmy m.in. "Mity" Szymanowskiego i "Fantazję Polską" Chopina, w aranżacji jazzowej Włodzimierza Nahornego, "Litanię" Tomasza Stańki i specjalny retrospektywny koncert Michała Urbaniaka.
- Co roku gromadzimy plejadę gwiazd jazzu zarówno polskiego, jak i zagranicznego, z najciekawszymi projektami muzycznymi - chwalą się organizatorzy. - Ich występy to prawdziwe wydarzenia artystyczne.
Warszawski Festiwal jest drugim pod względem długości w Europie i plasuje się zaraz po paryskim
przez dwa wakacyjne miesiące w każdą sobotę wakacji na Rynku Starego Miasta.<br> Festiwal konsekwentnie promuje muzykę jazzową we wszystkich jej odmianach. Oprócz tradycyjnego jazzu będzie można posłuchać na Starówce kompozycji elektronicznych, muzyki wokalnej, jazzu akustycznego. Właśnie podczas tego festiwalu usłyszeliśmy m.in. "Mity" Szymanowskiego i "Fantazję Polską" Chopina, w aranżacji jazzowej Włodzimierza Nahornego, "Litanię" Tomasza Stańki i specjalny retrospektywny koncert Michała Urbaniaka.<br> - Co roku gromadzimy plejadę gwiazd jazzu zarówno polskiego, jak i zagranicznego, z najciekawszymi projektami muzycznymi - chwalą się organizatorzy. - Ich występy to prawdziwe wydarzenia artystyczne.<br> Warszawski Festiwal jest drugim pod względem długości w Europie i plasuje się zaraz po paryskim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego