Typ tekstu: Książka
Autor: Andrzejewski Jerzy
Tytuł: Popiół i diament
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1948
o dziewczęcych rzęsach i ładnych, niebieskich oczach.
- Dziękuję - mruknął Szczuka.
Zaciągnął się i podsunął otwartą paczkę w kierunku młodego człowieka i portiera. Wzięli obaj. Chłopak, niedbale dotknąwszy dłonią ronda kapelusza, zapalił natychmiast. Pulchny portier wsunął swego papierosa za ucho.
Z głębi hallu, spoza oszklonych drzwi z napisem Restaurant, dobiegał rozgwar jazzowej orkiestry. Portier podchwycił spojrzenie Szczuki, rzucone w tamtym kierunku.
- Warszawska orkiestra - poinformował. - O dziesiątej zaczynamy występy. Warto zobaczyć. Hanka Lewicka dzisiaj śpiewa. - Tak?
- Zamówić dla pana stolik? Szczuka schował papierosy.
- Dziękuję. Poproszę za to jutro śniadanie do numeru. Za kwadrans siódma.
Portier sięgnął po ołówek i zanotował.
- Do usług. Siedemnastka
o dziewczęcych rzęsach i ładnych, niebieskich oczach.<br>- Dziękuję - mruknął Szczuka.<br>Zaciągnął się i podsunął otwartą paczkę w kierunku młodego człowieka i portiera. Wzięli obaj. Chłopak, niedbale dotknąwszy dłonią ronda kapelusza, zapalił natychmiast. Pulchny portier wsunął swego papierosa za ucho.<br>Z głębi hallu, spoza oszklonych drzwi z napisem Restaurant, dobiegał rozgwar jazzowej orkiestry. Portier podchwycił spojrzenie Szczuki, rzucone w tamtym kierunku.<br>&lt;page nr=46&gt; - Warszawska orkiestra - poinformował. - O dziesiątej zaczynamy występy. Warto zobaczyć. Hanka Lewicka dzisiaj śpiewa. - Tak?<br>- Zamówić dla pana stolik? Szczuka schował papierosy.<br>- Dziękuję. Poproszę za to jutro śniadanie do numeru. Za kwadrans siódma.<br>Portier sięgnął po ołówek i zanotował.<br>- Do usług. Siedemnastka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego