Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 45
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Łodzi, by wziąć udział w Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Pokazano tam spektakl "Nic" Felixa Mitterera w reżyserii Andrzeja Dziuka.
Natomiast w sobotę i niedzielę, 13 i 14 listopada kolejna, piąta już w tym roku premiera. Dyrektor Andrzej Dziuk wyreżyserował "Caligulę" Alberta Camusa. Muzykę do spektaklu napisał Tomasz Stańko, znakomity polski trębacz jazzowy. Scenografię przygotował Jerzy Skarżyński.
Występy premierowe rozpoczną się o godz. 19.00.
(gram)Bieg pod górę w Słowenii

Jeden z ostatnich w tym roku biegów pod górę zorganizowany został w Lubljanie na Šmarnu Goru. Były to międzynarodowe mistrzostwa Słowenii, w których startowali najlepsi biegacze w tej konkurencji, w tym
Łodzi, by wziąć udział w Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Pokazano tam spektakl "Nic" Felixa Mitterera w reżyserii Andrzeja Dziuka.<br>Natomiast w sobotę i niedzielę, 13 i 14 listopada kolejna, piąta już w tym roku premiera. Dyrektor Andrzej Dziuk wyreżyserował "Caligulę" Alberta Camusa. Muzykę do spektaklu napisał Tomasz Stańko, znakomity polski trębacz jazzowy. Scenografię przygotował Jerzy Skarżyński.<br>Występy premierowe rozpoczną się o godz. 19.00.<br>&lt;au&gt;(gram)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Bieg pod górę w Słowenii&lt;/tit&gt;<br><br>Jeden z ostatnich w tym roku biegów pod górę zorganizowany został w Lubljanie na &#138;marnu Goru. Były to międzynarodowe mistrzostwa Słowenii, w których startowali najlepsi biegacze w tej konkurencji, w tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!