Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.31 (26)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Dariusz Nowak, rzecznik komendanta głównego policji:

Fakt: Czy w Polsce jest dużo fałszywych euro?
- Jest ich coraz więcej, bo jesteśmy coraz bliżej Unii. Kiedyś fałszywki należały do rzadkości. W ciągu ostatnich miesięcy stykamy się z nimi niemal codziennie.
Skąd trafiają do Polski?
- W zasadzie ze wszystkich krajów UE. Często przywożą je uczciwi ludzie, nieświadomi, że padli ofiarą przestępców.
Po czym poznać fałszywki?
- Każdy banknot ma zabezpieczenia: znak wodny, nitkę zabezpieczającą, hologram i farbę zmieniającą kolor w zależności od kąta patrzenia na nią. Jak się spojrzy pod światło, widać to gołym okiem.
Czy każde podrobione euro są do rozpoznania dla kogoś, kto
Dariusz Nowak, rzecznik komendanta głównego policji:&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Fakt: Czy w Polsce jest dużo fałszywych euro?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Jest ich coraz więcej, bo jesteśmy coraz bliżej Unii. Kiedyś fałszywki należały do rzadkości. W ciągu ostatnich miesięcy stykamy się z nimi niemal codziennie.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Skąd trafiają do Polski?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- W zasadzie ze wszystkich krajów UE. Często przywożą je uczciwi ludzie, nieświadomi, że padli ofiarą przestępców.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Po czym poznać fałszywki?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Każdy banknot ma zabezpieczenia: znak wodny, nitkę zabezpieczającą, hologram i farbę zmieniającą kolor w zależności od kąta patrzenia na nią. Jak się spojrzy pod światło, widać to gołym okiem.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Czy każde podrobione euro są do rozpoznania dla kogoś, kto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego