Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
innymi z Iraku, Kosowa i Arabii Saudyjskiej. Jej ojciec Lakhdar Brahimi, były minister spraw zagranicznych Algierii, jest obecnie specjalnym wysłannikiem Organizacji Narodów Zjednoczonych w Bagdadzie. Rym, która doskonale włada angielskim, francuskim, włoskim i arabskim, jest w połowie Algierką, w połowie Chorwatką.
Wybranek panny Brahimi książę Ali ma 29 lat. Jest jednym z dwojga dzieci, które królowi Husajnowi urodziła jedna z jego czterech żon: Jordanka palestyńskiego pochodzenia Alia Toukan. W 1977 r. zginęła ona w wypadku helikoptera. Ali jest obecnie dowódcą oddziałów specjalnych, które chronią członków rodziny królewskiej.
AP, AFP, REUTERS


Gruzja
Adżaria ogłosiła powszechną mobilizację
Problem zwany Abaszydze

Na dzień przed planowanymi przez
innymi z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Kosowa&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Arabii Saudyjskiej&lt;/&gt;. Jej ojciec &lt;name type="person"&gt;Lakhdar Brahimi&lt;/&gt;, były minister spraw zagranicznych &lt;name type="place"&gt;Algierii&lt;/&gt;, jest obecnie specjalnym wysłannikiem &lt;name type="org"&gt;Organizacji Narodów Zjednoczonych&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Bagdadzie&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Rym&lt;/&gt;, która doskonale włada angielskim, francuskim, włoskim i arabskim, jest w połowie Algierką, w połowie Chorwatką.<br>Wybranek panny &lt;name type="person"&gt;Brahimi&lt;/&gt; książę &lt;name type="person"&gt;Ali&lt;/&gt; ma 29 lat. Jest jednym z dwojga dzieci, które królowi &lt;name type="person"&gt;Husajnowi&lt;/&gt; urodziła jedna z jego czterech żon: Jordanka palestyńskiego pochodzenia &lt;name type="person"&gt;Alia Toukan&lt;/&gt;. W 1977 r. zginęła ona w wypadku helikoptera. &lt;name type="person"&gt;Ali&lt;/&gt; jest obecnie dowódcą oddziałów specjalnych, które chronią członków rodziny królewskiej.<br>&lt;au&gt;AP, AFP, REUTERS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Gruzja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Adżaria&lt;/&gt; ogłosiła powszechną mobilizację&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Problem zwany &lt;name type="person"&gt;Abaszydze&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Na dzień przed planowanymi przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego