Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
na terenie Niemiec. Energiczne zabiegi rektora - profesora Staffa - przy czynnym współudziale pracowników naukowych i administracyjnych pozwoliły na uruchomienie wykładów już w maju 1946 r.
W prowizorycznym pomieszczeniu został ulokowany mój zakład. Asystentką była mgr Zofia Staffowa. Prowadziłem wykłady z zakresu polityki ekonomicznej wraz ze skarbowością oraz z ekonomii politycznej. W jednym semestrze zlecono mi również wykłady z marksizmu. Starałem się rozwijać studia doktoranckie. Doktoryzował się u mnie obecny profesor Edward Więcko, który wtedy był dyrektorem DLP w Gdańsku. Do zadań moich została włączona opieka nad Biblioteką Główną SGGW - sprawowałem ją na zlecenie Senatu Akademickiego.
Nawał pracy utrudniał mi rozwinięcie działalności naukowej
na terenie Niemiec. Energiczne zabiegi rektora - profesora Staffa - przy czynnym współudziale pracowników naukowych i administracyjnych pozwoliły na uruchomienie wykładów już w maju 1946 r.<br> W prowizorycznym pomieszczeniu został ulokowany mój zakład. Asystentką była mgr Zofia Staffowa. Prowadziłem wykłady z zakresu polityki ekonomicznej wraz ze skarbowością oraz z ekonomii politycznej. W jednym semestrze zlecono mi również wykłady z marksizmu. Starałem się rozwijać studia doktoranckie. Doktoryzował się u mnie obecny profesor Edward Więcko, który wtedy był dyrektorem DLP w Gdańsku. Do zadań moich została włączona opieka nad Biblioteką Główną SGGW - sprawowałem ją na zlecenie Senatu Akademickiego.<br> Nawał pracy utrudniał mi rozwinięcie działalności naukowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego