Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy ochrony środowiska
Rok: 2004
półkuli północnej mogą mieć związek z dewastacją środowiska naturalnego w Tybecie.
Trudno w ogóle wspominać o regeneracji i zalesianiu przy takim nachyleniu stoków, warunkach glebowych i klimatycznych (np. wysokich różnicach temperatur dziennych i wysokich temperaturach powierzchni gleby). Zgubne efekty karczowania lasów są tu po prostu nieodwracalne.

Zasoby wodne
Tybet jest jednym z największych zalewisk Azji i źródłem jej największych rzek. Wody rzek tybetańskich to, w znacznej mierze, wody gruntowe i lodowcowe, podczas gdy rzeki państw sąsiednich uzależnione są od opadów sezonowych.
90 proc. wód rzek tybetańskich wypływa poza granice Tybetu, w którym ich zużycie nie sięga nawet 1 proc. obecnie są
półkuli północnej mogą mieć związek z dewastacją środowiska naturalnego w Tybecie.<br>Trudno w ogóle wspominać o regeneracji i zalesianiu przy takim nachyleniu stoków, warunkach glebowych i klimatycznych (np. wysokich różnicach temperatur dziennych i wysokich temperaturach powierzchni gleby). Zgubne efekty karczowania lasów są tu po prostu nieodwracalne.<br><br>&lt;tit&gt;Zasoby wodne&lt;/&gt;<br>Tybet jest jednym z największych zalewisk Azji i źródłem jej największych rzek. Wody rzek tybetańskich to, w znacznej mierze, wody gruntowe i lodowcowe, podczas gdy rzeki państw sąsiednich uzależnione są od opadów sezonowych.<br>90 proc. wód rzek tybetańskich wypływa poza granice Tybetu, w którym ich zużycie nie sięga nawet 1 proc. obecnie są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego