Typ tekstu: Książka
Autor: Grynberg Henryk
Tytuł: Drohobycz, Drohobycz
Rok: 1997
trzeba było ten basen zasypać. Teraz z powrotem postawili chram Christa Spasitiela. Taki sam jak przedtem, według tych samych planów - i stoi.

3. Chałatnikow

Ojciec pochodził z Rużyna pod Berdyczowem, matka gdzieś spod Mołodeczna, spotkali się w Dniepropietrowsku. Kiedy wprowadzono NEP, ojciec założył sklep z tkaninami do spółki z jeszcze jednym Żydem. Kiedy NEP odwołano, został liszeńcem - od liszenie, pozbawienie - pozbawionym prawa głosu. Co nie było aż tak wielką stratą. Ja jednak miałem prawo się uczyć i skończyłem szkołę z najwyższymi ocenami, które uprawniały do studiów bez egzaminu wstępnego.

Fizyka stała na wysokim poziomie w Dniepropietrowsku, gdzie Abram Joffe otworzył jedną
trzeba było ten basen zasypać. Teraz z powrotem postawili chram Christa Spasitiela. Taki sam jak przedtem, według tych samych planów - i stoi.<br><br>&lt;tit&gt;3. Chałatnikow&lt;/&gt;<br><br>Ojciec pochodził z Rużyna pod Berdyczowem, matka gdzieś spod Mołodeczna, spotkali się w Dniepropietrowsku. Kiedy wprowadzono NEP, ojciec założył sklep z tkaninami do spółki z jeszcze jednym Żydem. Kiedy NEP odwołano, został liszeńcem - od liszenie, pozbawienie - pozbawionym prawa głosu. Co nie było aż tak wielką stratą. Ja jednak miałem prawo się uczyć i skończyłem szkołę z najwyższymi ocenami, które uprawniały do studiów bez egzaminu wstępnego. <br><br>Fizyka stała na wysokim poziomie w Dniepropietrowsku, gdzie Abram Joffe otworzył jedną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego