Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
Strugi do Osia.
Z Nowego (liczne ciekawe zabytki) dochodzimy między jeziorami Czarne i Łakosz do wioski Osiny i przez leśn. Średnik do wsi Udzierz (16 km) nad jeziorem tej samej nazwy. We wsi nocujemy. Stąd przez Bukowiny i Jeżownicę do Osieka (24 km).
Z Osieka możemy pójść dwiema trasami; wzdłuż jez. Kąłębie, przez Radogoszcz i Dębią Górę do leśn. Sobiny (35 km - nocleg), lub też Wprost do leśn. Dębowiec (nocleg) i rezerwatu Szczerkowo. Wieś Osie (45 km) liczy ponad 2000 mieszkańców.
7. SKÓRCZ - OLPUCH-WDZYDZE - 65 KM
Trasa wędrówki prowadzi ze wschodnich krańców Borów Tucholskich terenami leśnymi i jeziornymi przez osiedle
Strugi do Osia. <br>Z Nowego (liczne ciekawe zabytki) dochodzimy między jeziorami Czarne i Łakosz do wioski Osiny i przez leśn. Średnik do wsi Udzierz (16 km) nad jeziorem tej samej nazwy. We wsi nocujemy. Stąd przez Bukowiny i Jeżownicę do Osieka (24 km). <br>Z Osieka możemy pójść dwiema trasami; wzdłuż jez. Kąłębie, przez Radogoszcz i Dębią Górę do leśn. Sobiny (35 km - nocleg), lub też Wprost do leśn. Dębowiec (nocleg) i rezerwatu Szczerkowo. Wieś Osie (45 km) liczy ponad 2000 mieszkańców. <br>&lt;tit1&gt;7. SKÓRCZ - OLPUCH-WDZYDZE - 65 KM&lt;/&gt; <br>Trasa wędrówki prowadzi ze wschodnich krańców Borów Tucholskich terenami leśnymi i jeziornymi przez osiedle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego