Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
r., po raz pierwszy w historii polskiego sądownictwa, w czasie procesu małżeństwa N. odtworzono na telebimie nagranie przesłuchania małej N. Emisję próbowali storpedować obrońcy oskarżonych. Sędzia Marek Chmiela nie zgodził się jednak na dręczenie dziewczynki ponownym przesłuchaniem w sądzie. N. dostali dożywocie (wyrok nie jest prawomocny). Artykuł 316 par. 3 k.p.k. zadziałał. Od lutego tego roku Ministerstwo Sprawiedliwości zaczęło rekomendować wykorzystanie tego artykułu w stosunku do dzieci prokuratorom i sędziom w całej Polsce.

Wiedza i szklanka soku

Sęk w tym, że nie wszyscy są zainteresowani tą wiedzą. I bynajmniej nie chodzi tu o sędziów i prokuratorów z małych miasteczek.

- Artykuł
r., po raz pierwszy w historii polskiego sądownictwa, w czasie procesu małżeństwa N. odtworzono na telebimie nagranie przesłuchania małej N. Emisję próbowali storpedować obrońcy oskarżonych. Sędzia Marek Chmiela nie zgodził się jednak na dręczenie dziewczynki ponownym przesłuchaniem w sądzie. N. dostali dożywocie (wyrok nie jest prawomocny). Artykuł 316 par. 3 k.p.k. zadziałał. Od lutego tego roku Ministerstwo Sprawiedliwości zaczęło rekomendować wykorzystanie tego artykułu w stosunku do dzieci prokuratorom i sędziom w całej Polsce.<br><br>&lt;tit&gt;Wiedza i szklanka soku&lt;/&gt;<br><br>Sęk w tym, że nie wszyscy są zainteresowani tą wiedzą. I bynajmniej nie chodzi tu o sędziów i prokuratorów z małych miasteczek.<br><br>- Artykuł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego